تجهیزات صنعتی و ساختمانی

 تجهیزات صنعتی و ساختمانی ( لوله و اتصالات و شیرالات )

در صنعت وساخت ساز ساختمان و  صنایع مختلف  از تجهیزات صنعتی و ساختمانی استفاده های فراوانی میشود.

برخی از تجهیزات ساختمانی و صنعتی را میتوان لوله و اتصالات و شیرآلات نام برد که کاربرد فراوانی را نیز در ساختمان و صنعت به خود اختصاص داده اند.

لوله ها از جمله تجهیزات صنعتی و ساختمانی هستند که کاربرد فراوانی در ساختمان داشته وبه دلیل نقش مهمی که در یک ساختمان در انتقال آب و گاز و غیره در موارد صنعتی دارد و باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا درصورت گذشت زمان و حوادث مختلف از جمله نشست زمین یا آتش سوزی دچار آسیب نشوند.

لوله و اتصالاتدر  صنعت و ساختمان به انواع مختلفی تقسیم میشوند که بسته به نوع استفاده از آنها متفاومت میباشند.لوله هایی که در انتقال آب و گاز ویخار کاربرد دارند از قطر و نوع متریال متفاوتی نسبت به لوله های انتقال گاز برخوردار هستند.که البته لوله های آب و لوله های گاز نیز از انواع متفاوتی در نوع خود برخوردار هستند که ممکن است  در شرایط مختلف از انواع مختلف آنها استفاده شود.

اتصالات به کار رفته در ساختمان و صنعت عضو مهمی به شمار میروند که بدون آنها اتصال لوله ها و انتقال و هدایت گاز  و آب و بخار میسر نمیباشد.

شیرآلات ساختمانی نیز مانند لوله ها در صنعت و ساختمان کاربرد میباشد و انواع مختلفی نیز دارند.شیر الات از تجهیزات صنعتی و ساختمانی هستند که برای کنترل آب، گاز و بخاروسیالات و همچنین افت و افزایش فشار آنها بسیار کاربرد دارند.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :